ژاپن

فایل
تعداد صفحات
14
نویسنده
تاریخ انتشار
17 سپتامبر 2019
دسته بندی
تعداد بازدید
27 بازدید
۱,۴۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

ژاپن

گردشگری

ژاپن با ۳۴۰ هزار گردشگر، رده دهم فهرست گردشگرانی را که هر ساله از انگلیس دیدار می کنند، به خود ا ختصاص داده است. این در حالی  است که از سال ۱۹۸۹ شمار ژاپنی هایی که به انگلیس سفر می کردند به شدت کاهش یافته، اما تازه ترین  آمارها حاکی از افزایش ۳۰ درصدی این گردشگران دارد .در سال گذشته هر گردشگر ژاپنی به طور متوسط ۸۷۱ پوند برای انگلیسی ها سود داشت و زمانی که این رقم را با متوسط جهانی ۴۷۶ پوندی این نرخ مقایسه می کنیم،  اهمیت گردشگران ژاپنی برای دولت انگلیس پر معناتر می شود.

به واسطه رایزنی های سفارت انگلیس در ژاپن، به اعضای تجارت گردشگری این کشور اجازه داده خواهد شد تا به تور مستقیم با تورگردانان ژاپنی در ارتباط باشند. از سویی دیگر شرکت « ویزا اینتر نشنال» همگام با دو غول هواپیمایی های جهان ،«آل نیپون» و «استار آلیانس» در تلاش است تا وجهه  بین المللی گردشگری ژاپن را بهبود بخشد و این در حالی است که از وزارت عمران و ترابری این کشور این خبر می رسدکه این سازمان از هیچ کمکی دریغ نورزیده و با این شرکت ها همکاری نزدیکی خواهند داشت. هواپیمایی«استار آلیانس» که ۱۵  هواپیمایی برتر  دنیا، از جمله هواپیمایی لوفتانزای آلمان و هواپیمایی بین المللی تایلند را تحت پوشش داشته و ۱۴ هزار پرواز روزانه در ۱۳۳ کشور ترتیب می دهد،با هدف گسترش گردشگری ژاپن «ژاپن ایرپس» را راه اندازی کرد که این هواپیمایی هم اکنون توسط «آل نیپیون ایر ویز» اداره می شود. از سوی دیگر و همانند تسهیلات خطوط راه آهن ژاپن، این هواپیمایی ها برای پروازهای داخل این کشور تخفیف های ویژه ای را ارائه می دهند، به طوری که ژاپنی ها با تنها ۱۱ هزار ین  می توانند به هر جای کشور سفر کنند. این شرکت به منظور ارا ئه تسهیلات ویژه در داخل ژاپن، حوزه کارخود را تا نقاط دور دست این کشور گسترش می دهد و پیش بینی ها را بر این اساس نهاده است که تا سال ۲۰۱۰ میلادی، شمار گزدشگران داخلی این کشور به ۱۰ میلیون   نفر برسد. چرا که دارندگان این کارت ها بیشتر تمایل به خرج کردن دارند تا پول به حساب ریختن و این به معنی جاری شدن حجم قابل توجهی سرمایه به سمت ژاپن است، به طوری که در سال های پیشین، گردشگران خارجی با این کارت ها ۱۵۶ میلیارد ین به ژاپن وارد کردند.از سوی دیگر، به دنبال توفیق سازمان ویزا در دیگر کشورهای آسیایی، این شرکت بین المللی قصد دارد تا تعداد کارت های خود را به ۳/۱ میلیارد برساند.

علاوه براین ژاپن قصد دارد برای برنامه توسعه گردشگری کشور به گردشگران خارجی کد دیجیتالی شخصی، اطلاعات مسافرتی و خدمات ترجمه ارائه دهد. این طرح آزمایشی بخشی از برنامه دولت ژاپن برای جذب گردشگران خارجی است چرا که مشکل بودن زبان ژاپنی و هزینه های بالا در این کشور را موانعی جدی در راه جذب گردشگری ژاپن اعلام کرده اند و این نرم افزار مجهز به زبان های انگلیسی، کره ای و ژاپنی است و مسافرانی که از فوریه تا ماه مارس به فرودگاه«ناریتا» ، در نزدیکی توکیو، وارد می شوند از آن استفاده خواهند کرد. گفتنی است که ژاپن  قصد دارد تا شمار گردشگرانش را از ۷۳/۵ میلیون نفر در سال ۲۰۰۷ به ۱۰ میلیون نفر  در سال ۲۰۱۰ برساند.[۱]

۲-۶-۲- نحوه اداره گردشگری در ژاپن

اداره توریسم ژاپن JTCA (Japan Transport Cooperatiaon Association) در سال ۱۹۷۳ م . زیر نظر  ساز مان راه و ترابری تأسیس و نیمه خصوصی است وهد ف عمده این سازمان برگزاری دوره های مختلف برای کشورهای در حال توسعه می باشد و اهداف برگزاری این دوره ها عبارت است از:

 • کسب اطلاعات مفید درباره امور اداری و سیاست های توریسم
 • اطلاعات در مورد توریسم ژاپن، از نقطه نظر : زیر بنائی، خدمات و چگونگی  توسعه توریسم منطقه ای
 • کسب روش های عملی برای توریسم: بازاریابی و تبلیغ در ژاپن
 • تبادل نقطه نظرات و نتیجه گیری مناسب

سازمان جهانگردی ژاپن در زمینه جذب توریسم تا به حال اقدامات زیادی انجام داده است و قوانین و مقررات گردشگریی را وضع نموده اند که مهمترین آنها عبارتند از :

 • قانون اصل جهانگردی
 • قانون صنعت سفر
 • قانون مترجم جهانگردی
 • قانون احداث هتل در ژاپن

(در ژاپن هتلها درجه بندی ندارند و هتلهائی که استانداردها  را رعایت می کنند، به عنوان  هتل بین المللی جهانگردی ثبت می گردند.)

[۱]. آساره ،  هفته نامه گردشگری: سفر به سرزمین آسمان خراش ها ، هفته سوم ، شماره ۸۳،مرداد۱۳۸۶ ،ص۱۴٫

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.