پایان نامه انرژي هسته اي حق مسلم ماست ؟

فایل
تعداد صفحات
145
نویسنده
تاریخ انتشار
۲۲ مرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید
2 بازدید
۱۴,۵۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

پایان نامه انرژي  هسته اي حق مسلم ماست ؟ 

پيشگفتار

پيوسته ياد مي كنيم مهربان پروردگاري را كه نامش مزين كننده  نامها و آرامش بخش دل هاست . شكر و سپاس از آن  اوست  چرا كه  نداي دين حقش را آخرين فرستاده اش در داد . او كه قدرت جاودانگي خويش قلم  را به دستانمان داد تا بنويسيم و بخوانيم از اقتدار كشوري مقتدر بنويسيم از كاوشگراني كه در قلبشان عشق به وطن موج مي زند و از اين هوش و توانايي خويش به نحو احسن استفاده مي كنند تا اين مهد دانش شهرتي جهاني پيدا كند . ايران است اين سراي دانش سراي  عشق خانه اي عظيم دوستي ها و مهد علم .

ايران اي مادر هميشه هشيار اي كه صاحب خاكي هستي كه از دانش سنگهايي بيرون مي آيد كه ذهن هر متفكري را از آن خود مي كند به ياد مي آوري روزهايي كه خورشيد آسمان  تو شاهد پيروزي فرزندانت بود خاطرت هست شب هايي كه مهتاب نظاره گر حركات دستان  پرتكاپوي تلاشگراني بود كه  در كارخانه ها كار مي كردند تا شايد خدمتي كوچك به اين ملت  شريف تو كنند . مي دانم كه مي داني حركت چرخ انرژي پديد اورنده تمام نيروها فقط به دست يكتا پروردگار من هست  و بس انرژي عظيم كه در دل كوچك هر ذره نهفته است . نيرويي كه در كوچكترين ذره اي از اين هستي جاي گرفته  و بزرگترين كار در دنياي علم انجام ميدهد . بله انرژي اتمي .

صنعت  اتمي جاي خودش را در چرخ صنعت يافته و يكي از سكانسهاي كشتي كشور به دست گرفته متخصصان كشور محبوب با بهره گيري از علم و دانش خويش كشور ايران را با دنياي نوين علم و انرژي اتمي همگام ساخته اند .  اميدوارم شاهد پيروزي روز افزون كشورمان در علم باشيم .

 

مراحل تحقيق :

۱-انتخاب موضوع  و تعريف آن:

موضوع انرژي هسته اي حق مسلم ماست  ايران بايد در فناوري هسته اي جايگاه بالايي داشته باشد .

۲- تحديد موضوع تحقيق :

علت مخالفت هاي كشورهاي خارجي  دربرخورداري ايران از فناوري هسته اي چيست ؟ و چرا ايرن بايد از فناوري  هسته اي برخودار باشد ؟

۳-جستجو و مطالعه ي منابع تحقيقي :

ضمن مطالعه ي مقالات در رابطه با انرژي هسته اي و نقش  ايران در فعا ليت هاي هسته اي در روزنامه ها و مجلات با مراجعه به كتابها و سايتهاي اينترنتي اطلاعات بيشتري دريافت نموده ايم .

۴-ارائه ي فرضيه :

با توجه به اين مسئله سوخت هاي فسيلي رو به اتمام است همه ي كشورهاي جهان از جمله ايران بايد حق استفاده از فناوري هسته اي را داشته باشند .

۵- انتخاب فنون و روش تحقيق :

مجموه ي حاضر تحقيقي كتابخانه ايست و براي تكميل آن از مطالعه استفاده شده است .

۶- جمع آوري اطلاعات :

با مطالعه بر روي كتابها ، مجلات ، روزنا مه ها و منابع اينترنتي اطلاعات لازم  را جمع آوري كرده ايم .

۷- تجزيه و تحليل اطلاعات :

اطلاعات جمع آوري شده بر اساس موضوع دسته بندي كرده و اطلاعات اضافي را حذف نموده ايم .

۸- ارائه ي نظريه يا تئوري:

انرژي هسته اي حق مسلم تمامي مردم كشور عزيزمان است و برخورداري از اين فناوري ما را به كسب موفقيت هاي بالايي مي رساند.

 

 

مقدمه :

انرژي هسته اي در جهان

انرژي هسته اي از جمله انرژي هايي است  كه كاربرد زيادي در سطح جهان دارد .  در حال حاضر ، ظرفيت نيروگاه هاي هسته اي جهان بيش از ۳۵۰ هزار مگاوات است كه  پيش بيني مي شود تا سال ۲۰۲۰ به ۳۵۹ هزار گيگاوات برسد. انرژي هسته اي داراي مزايايي است كه كاربرد آن را افزايش مي دهد . به عنوان  مثال، اين انرژي كمترين تاثير را بر محيط دارد ، همچنين به صرفه و اقتصادي است و در زمينه امنيت ملي انرژي نقش عمده اي دارد.  نيروگاههاي هسته اي  را بر اساس راكتوري كه در آن  استفاده مي شود  تقسيم بندي مي كنند .  در حال حاضر ۵ كشور جهان از انرژي هسته اي براي توليد الكتريسيته استفاده مي كنند. اگر چه تعداد نيروگاههاي هسته اي  كمتر از تعداد راكتورهايي است كه دردهه هاي ۷۰ و ۸۰ ساخته شده ولي ميزان الكتريسيته توليدي بيشتر است .

 

توسعه انرژي هسته اي اولويت دير شده ايران

ايسكانيوز –  در حال حاضر پيش از ۴۰۰ نيروگاه هسته اي  در جهان فعال است و تعداد زيادي راكتور تحقيقاتي هم در جهت پيشبرد علوم و فنون مورد استفاده قرار مي گيرد .

بهره برداري انرژي هسته اي با خريد راكتور ۵ مگاواتي و نصب آن توسط امريكايي ها در سال ۴۶ در دانشگاه تهران آغاز شد.

قبل از انقلاب بيش از ۲ ميليارد دلار جهت  احداث فاز يك و دو نيروگاه بوشهر هزينه شده بود ، بعد از انقلاب به سبب جنگ و شرايط بوجود آمده اين روند متوقف شد .

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.