ورزش در هزاره جديد 

فایل
تعداد صفحات
24
نویسنده
تاریخ انتشار
۱۲ شهریور ۱۳۹۸
دسته بندی
تعداد بازدید
3 بازدید
۲,۴۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

 

 

ورزش در هزاره جديد

ورزش در هزاره جديد فراتر از امري تشريفاتي و يا نوعي سرگرمي است، شركت در ورزش يك امر انساني است و براي تمامي انسانها در هر سني جهت رسيدن به زندگي سالم كاملاً ضروري و لازم است. ورزشها از بازي و فعاليتهاي بدني گرفته تا ورزشهاي رقابتي سازمان يافته نقشي مهم در تمام جوامع دارند، ورزش براي رشد و نمو يك كودك حياتي است. ورزشها ارزشهاي اصولي مانند همكاري و احترام متقابل را آموزش مي دهند و باعث ارتقاء سلامتي و كاهش بيماريهاي احتمالي مي شوند. ورزش بعنوان يك نيروي اقتصادي وارد، برجسته و اشتغال زا موجب توسعه منطقه اي شده، انسانها و جوامع را گرد هم آورده و  پلي بين فرهنگ ها و گونه هاي نژادي برقرار مي كند .

ورزش بعنوان يك وسیله ضروري براي حل بسیاري از تقابل هاي موجود با توسعه و صلح در جهت دستيابي به اهداف هزاره كمك مي كند. ورزش در تمامي اشكال فعاليت جسماني به آمادگي جسماني ، سلامت رواني و عقلاني و تقابل هاي متفاوت اجتماعي كمك مي كند . اين امر شامل بازي هاي جهاني ، بومي و سنتي ، تفريحات و ورزشهاي رقابتي يا انگيزشي سازمان يافته اتلاق مي شود.

 

 

 

تاثيرموسيقي هنگام ورزش کردن برکودکان )بازي(

 

موسيقي مي   تواند يک عامل محرک براي ما در هرلحظه از زندگي باشد.در ابتدا ما نمي   توانيم سبک خاصي را به کودکانمان تحميل کنيم ولي پيشنهاد ما اين است که از موسيقي هايي که محرک هاي خوبي هستند در هنگام ورزش کردن  استفاده کنيم، به   عنوان مثال سبک  Techno  سبک خوبي براي اين کار مي   باشد. چرا اين سبک از موسيقي را پيشنهاد مي کنيم؟ زيرا شدت و سرعت  Tempo  اين سبک ناخودآگاه ما را به حرکت درمي آورد و اين حرکات را اگر ما فرم و نظم خاصي به آنها دهيم حرکات فرميک و يا ورزشي مي توانيم نامگذاري کنيم که تعداد آنها و فرم صحيح شان بايد مشخص باشد تا انرژي زيادي از ما هدر نرود و خستگي بعد از اين حرکات به جاي شادابي براي ما باقي نماند. اگر هرروز صبح در کنار فرزندانمان ورزش کنيم و آنها را به اين امر عادت دهيم که فقط روزانه با موزيک ۳۰ دقيقه ورزش کنند، بعد ازيک مدت سيستم بدن به اين برنامه روزانه عادت مي کند و اين عادت موجب سلامتي بدن مي شود که در آينده آن شخص نشان داده مي شود. صبح ها ازموسيقي براي کودکانمان استفاده کنيم و حس حاکم بر فضايي که آنها دوست دارند را برايشان ايجاد کنيم، اگر ما بتوانيم ورزش را در اين برنامه روزانه قرار دهيم يک برنامه تقريبا کامل را براي آنها درست کرده    ايم.

بازي بويژه در نزد كودكان به هرگونه فعاليت بدني مفرح و گروهي اتلاق مي شود كه اغلب بدون ساختاري خاص و فارغ از قوانين است.

تفريح

تفريح از بازي سازمان يافته تر است و در حالت عمومي منحصر به فعالیتهاي بدني در اوقات فراغت  مي شود. ورزش از تفريح هم سازمان يافته تر بوده و قواعد و ضوابطي دارد و به شكل مسابقه برگزار مي شود. شايان ذكر است بازي، تفريح جسماني و ورزش همگي فعالیتهايي هستند كه آزادانه براي لذت و شادماني انتخاب مي شوند.

 

فوايد مشاركت در ورزش

مشاركت در ورزش فوايد جسماني بارزي دارد و باعث افزايش توان مردم براي زندگي طولاني و سالم، ارتقاء سلامتي ، افزايش اميد به زندگي و كاهش احتمالي بيماريهاي مهمي از جمله بيماريهاي قلبي ، ديابت و سرطانهاي خاص مي شود . ورزش داراي فوايد اجتماعي رواني بسياري از قبيل ترويج هم گرايي اجتماعي ، آموزش روشها ، مكانيسم هاي پيروز شدن و نيز كاهش افسردگي مي باشد.

 

ورزش به مثابه فرهنگ

ورزش به مثابه فرهنگ است و هنر بخش مهمي از فرهنگ و شكوه و ماندگاري آن را مي سازد . هنر ، ورزش را مجسم مي سازد و با جذابيت هنري مردم بيشتر به ورزش جذب مي شوند و جشنواره هاي ورزشي توام با موسيقي و ساير هنرها و آداب و رسوم و فرهنگ ملتها نقش مهمي در تعامل بين فرهنگ ها و مبادلات فرهنگي ايفا مي كند.

 

ورزش و موسيقي

در مورد ورزش و موسيقي سابقه آن بيشتر به بازيهاي بومي ، محلي و سنتي و رقص هاي آئيني باز مي گردد و  در همه اعصار ما شاهد ارتباط تنگاتنگ بين ورزش و موسيقي و هنر بوده ايم . در فرهنگ ايراني ورزش به ويژه در شكل ورزش باستاني آميخته با هنر و ادب و موسيقي بوده است و ضرب مرشد ريتم ورزش را شكل داده است و ورزشكاران با ضرب مرشد به وجد آمده و در جهت تقويت قواي جسمي و روحي خود كوشيده اند . ورزش باستاني بعنوان ميراث فرهنگي مشترك ما و مردم منطقه است. ورزش باستاني در افغانستان به نام ضرب و ميل معروف است . اين ورزش در افغانستان علاوه بر ضرب با سازهاي محلي ديگري اجرا مي شود . در كشتي هاي محلي باچوخه در خراسان و يا كشتي هاي سنتي در گيلان و يا در مراسم چوب بازي در استان فارس، همواره شاهد آميختگي فعاليتهاي ورزشي با موسيقي از گذشته هاي دور در كشورمان بوده ايم.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.