ضوابط معيارها و استانداردها در شهرک نفت سرخس

فایل
تعداد صفحات
22
نویسنده
تاریخ انتشار
۱۳ شهریور ۱۳۹۸
دسته بندی
تعداد بازدید
5 بازدید
۲,۲۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

ضوابط معيارها و استانداردها در شهرک نفت سرخس

 

۱، تعيين اجزاء و تدقيق برنامه فيزيكي

از مهمترين اهداف مركز گردهمايي شهري ايجاد فضاي زنده و شاداب مي‌باشد. فضايي كه حضور مردم ، در آن نقش اساسي دارد؛ فضايي كه گويي بخشي از ساختارِ زنده شهر است، با حال و هواي ميادين شهرهاي سنتي . در ادامه به معرفي اجزاء اصلي و فرعي پروژه مي‌پردازيم .ابتدا به بررسي فضاهايي مي‌پردازيم كه متوجه حساسيت پروژه یعنی خلق مکان ، هستند.

۱-۱، فضاهاي مؤثر در ايجاد يك فضاي اجتماعي زنده و پويا

قبل از هر چيز بايد به اين نكته اشاره كرد، كه مقبوليت يك مركز اجتماعي ، به نحوه برنامه‌ريزي و مديريتِ آن مركز از يك طرف ، و از سوي ديگر به شرايط اجتماعي ، سياسي  جامعه بستگي فراوان دارد. در عين حال معماري نيز وظيفه دارد، تا با خلق فضاهایي جذاب و متنوع مركز را در راستاي رسيدن ، به خلق فضايي مقبول ، زنده و پويا ياري برساند

اصولاً ضمانتِ بقاي فضاهاي اجتماعي به حضور مردم و استقبال عمومي ، بستگي دارد ؛ خصوصاً مركز گرد همایی ارگ  كه بدون مشاركت مردم و حضور آنها معنا و مفهومي نخواهد داشت.  بنابراين بايد تمام تلاش خود را به منظورِ  ايجاد فضایي مناسب جهت حضور فعالانه و پوياي مردم خرج كرد.

خلق فضاهایي، با عملكردِ خدماتِ عمومي، كه به شرايطِ آسايش و آرامش بازديدكنندگان كمك میرساند و علاوه بر آن در خدمت فعاليت‌هاي مركز می باشد ، از نظر معماري قابل بررسي است. ما به دنبال آن هستيم كه با ايجاد محيطي جذاب، چشم‌گير، همراه با آسايش در ذهن بازديدكنندگان خاطره ای خوش از محيط بجا بگذاريم.

حال به شناسايي فضاهاي مربوط به ارائه خدمات همگاني مي‌پردازيم.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.