راگبی

فایل
تعداد صفحات
8
نویسنده
تاریخ انتشار
۵ شهریور ۱۳۹۸
دسته بندی
تعداد بازدید
12 بازدید
۸۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

 

راگبی

 

تاریخچه

 

در داستان‌های مربوط به پيدايش ورزش راگبی آمده است؛ در سال ۱۸۲۳ ويليام وب اليس دانش آموز مدرسه راگبی انگلستان در هنگام یک مسابقه فوتبال، توپ را با دست برداشته و شروع به دويدن با آن كرد! پس از آن با تغيير قوانين فوتبال ورزش جديدی در مدرسه راگبی ايجاد شد. قديمی ترين نوشته ای كه اين ماجرا در آن نقل شده گزارشی از جامعه راگبی در سال ۱۸۹۷ درباره وجه تسميه اين ورزش است.

 

اسناد موجود در مدرسه راگبی نشان می دهد كه ويليام وب اليس دانش آموز اين مدرسه بوده و مدال افتخاری نيز به نام او در اين آكادمی موجود است. اما مدركی وجود ندارد كه بر صحت اين داستان گواهی بگذارد. هرچند نقش اساسی مدرسه راگبی در شكل گيری و تكامل راگبی غيرقابل انكار است و اولين مقررات اين ورزش در سال ۱۸۴۵ در اين مدرسه تهيه شده است.

يكی ديگر از ورزشهايی كه در پيدايش راگبی تأثير داشته، ورزش هارلينگ است كه در ولز و كورن وال (ناحيه ای در جنوب اسكاتلند) بازی می شد. در اين مسابقه بازیکنان برای رساندن یک توپ به دروازه حریف تلاش می‌کردند. دروازه‌ها معمولا چندین کیلومتر از هم فاصله داشتند و به این ترتیب فرصتی برای مسابقات بزرگ و پرهيجان بین روستاهای هم‌جوار فراهم می‌شد. این ورزش در ولز کاناپان یا کاریاپان نامیده می‌شد.

 

قوانین :

برخلاف تصور بسیاری که عقیده دارند فوتبال آمریکایی ، راگبی ، NCAA Football و … ورزشهایی خشن و بد هستند ، ورزش راگبی ، ورزشی آرام و سرعتی است !

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.