حقوق و دستمزد شرکت مشاورین ارگ بم کرمان

فایل
تعداد صفحات
103
نویسنده
تاریخ انتشار
19 مارس 2019
دسته بندی
تعداد بازدید
83 بازدید
۱۰,۳۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

مقدمه:

با توسعه و گسترش سازمان ها وموسسات صنعتي و بازرگاني در جوامع مختلف دامنه بهره گيري از علوم مالي به نحو قابل ملاحظه اي افزايش يافته است.استقرار و اموزش سيستم حقوق و دستمزد جزء فعاليتهاي ضروري مي باشدكه بر پايه ان نيروي انساني در سازمان ها شكل مي گيرد.

از زماني كه فرد به اجتماعي زندگي كردن روي اورده به وسيله كار كردن هزينه زندگي خود و خانواده اش را تامين كرده از همين منظر مفاهيم كارگر و كارفرما «دريافت و پرداخت»تحقق يافته است.از طرفي بدون شك حقوق و دستمزد يكي از مهم ترين تدابيري است كه به جهت انگيزش كاركنان در سازمان به كار گرفته مي شود زيرا به عنوان يك ابزار اساسي براي رفع نياز هاي اوليه و ثانويه در سلسله مراتب نياز هاي انساني مي باشد.بنا براين حقوق و دستمزد مهمترين مسئله است كه توجه شاغلان را در مسير زندگي كاري به خود مشغول مي دارد.امروزه مديريت حقوق و دستمزد يكي از مسائل پيچيده و فوق العادهبا اهميت سازمان ها مي باشد و يكي از وظايف عمده مديريت حقوق و دستمزد طراحي و اجرايي سيستم هاي جبران خدمت يا حقوق و مزايا است.

حقوق عبارت است از «مقرري ثابتي كه معمولا به طور ماهيانه به كارمندان پرداخت مي شود. و دستمزدبه مزد ساعتي يا روزانه كارگران اطلاق مي شود. از طرف ديگر عبارتند از وجه نقد يا هر گونه مزاياي غير نقدي و يا مجموع انها كه كاركنان در مقابل انجام كار از كارفر ما دريافت مي دارند.

نظام پرداخت فعاليتي است كه سازمان ها از طريق ان كار افراد را ارزيابي مي كنند تا پاداش هاي پولي و غير پولي مستقيم و غير مستقيم را در چهار چوب مقررات قانوني و توانايي پرداخت مزد ميان انان توزيع كنند.

 

 

 

 

 

هدف از تحقیق

 

تصمیماتی که توسط اداره کنندگان یک موسسه گرفته می شود بسیار متعدد و متنوع است و از امور تکراری روزمره تا سیساست گذاری و برنامه ریزی بلند مدت دامنه دارد . تصمیم گیری آگاهانه به طوری که گفته شد مستلزم کسب اطلاعات گوناگون در باره موضوع مورد تصمیم است و عمده ترین نوع اطلاعات موثر در اغلب تصمیمات اطلاعات مالی است . از این رو هر موسسه ای در هر اندازه و با هر شکل حقوقی و هرنوع سازماندهی باید سیستمی را به کار گیرد که اطلاعات مالی قابل اعتماد موثر در تصمیم به موقع فراهم آورد و در اختیار تصمیم گیرندگان مختلف بگذارد . به همین دلیل اینجانب درمورد سیستم مالی و حقوقی و دستمزد تحقیقی را به عمل آورده ام و به عنوان نمونه شرکت مهندسان مشاور ارگ بم کرمان را مورد بررسی قرار داده ام.وباتوجه باینکه رشته تحصیلی اینجانب حسابداری بوده برخودلازم دانسته سیستم های مالی راکنکاش کرده ودیگراینه پروزه  موردبررسی بعنوان سه واحددرسی تلقی شده است .

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخچه شرکت:

در سال ۱۳۶۳،‌ هنگام تحصیل در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران یک گروه مطالعاتی را با هدف شناخت معماری بومی و اسلامی پایه گذاری کردیم. آن روزها تصور این که گروه کوچک ما تبدیل به شرکت مشاور معتبری در زمینه پژوهش و معماری شود،‌ بسیار دشوار بود. بعد از اتمام تحصیلات،‌ تصمیم گرفتیم که گروهمان را با همان اهداف اولیه پژوهش و طراحی تبدیل به مهندسان مشاور کنیم.

         پس از پنج سال کار متوالی،‌ مهندسان مشاور ارگ بم کرمان را در سال ۱۳۷۴ تأسیس کردیم، نامی برگرفته از بنای تاریخی ارگ بم در استان کرمان،‌ که گروه ما مسئولیت کار پژوهشی آن را به عهده داشت.‌ این بنای تاریخی که قدمت آن به پیش از اسلام برمی گردد در سال ۲۰۰۴ میلادی توسط یونسکو به ثبت میراث جهانی رسید.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.