اسهال‌

فایل
تعداد صفحات
9
نویسنده
تاریخ انتشار
۱۶ شهریور ۱۳۹۸
دسته بندی
تعداد بازدید
30 بازدید
۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

 

اسهال‌

اِسهال یا شِکَمرَوی یک علامت است. و در پزشکی با افزایش حجم مدفوع به میزان بیش از ۲۰۰ گرم در شبانه روز (در مورد بزرگسالانی که رژیم غذایی غربی دارند)، تعریف می‌شود، هرچند در اصطلاح عامیانه به تعدد دفعات اجابت مزاج یا آبکی شدن مدفوع اطلاق گردد.بیماریهایی که اسهال از تظاهرات آنهاست، بسیار زیادند و لیست بسیار بزرگی را شامل می‌شود، که از آن جمله بیماریهای عفونی و سوء جذب و نقص ایمنی است.اسهال به مدت کمتر از ۲ هفته، حاد و بیش از ۴ هفته مزمن نامیده می‌شود. درمان اسهال،به طور کلی، استفاده از مایعات است.

دفعات روزانه اجابت مزاج بر حسب رژیم غذایی و شخص فرق می‌کند. هنگام اِسهال مدفوع حاوی آب بیشتری از مواقع طبیعی است که آن را مدفوع شل یا آبکی می‌نامند.

اسهال حاد ومزمن

اسهال حاد بطور ناگهانی شروع می‌شود و ممکن است چند روز ادامه یابد.علت آن عفونت روده است. اسهال مزمن از روزی به روزی فرق می‌کند و معمولاً بیش از سه هفته طول می‌کشد.علت آن چیزهایی از قبیل کمی تغذیه، عفونت، کرمها و یا سایر انگل‌های روده است.

خطرات اسهال

دو خطر اسهال، مرگ و اختلال تغذیه است. مرگ از اسهال حاد معمولاً به علت از دست رفتن مقادیر زیاد آب و املاح بدن است .این امر را از دست دادن آب و املاح می‌نامند.

اسهال منجر به از دست دادن آب و املاح می‌شود. بدن معمولاً آب و املاح مورد نیاز خود را از طریق نوشیدنی‌ها و غذا بدست می‌آورد و معمولاً آب و املاح را از طریق مدفوع ادرار و عرق از دست می‌دهد.هرچه یک بیمار مدفوع] اسهالی بیشتری دفع کند آب و املاح بیشتری از دست می‌دهد، از دست دادن آب و املاح ممکن است در نتیجه استفراغ زیاد که اغلب همراه با اسهال است نیز ایجاد شود

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.