آموزش بسکتبال به صورت كامل

فایل
تعداد صفحات
16
نویسنده
تاریخ انتشار
۱۴ شهریور ۱۳۹۸
دسته بندی
تعداد بازدید
3 بازدید
۱,۶۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

آموزش بسکتبال به صورت كامل

شوت کردن
شوت، احتمالاً شناخته شده‌ترين مهارت اصلي است. تمام بازيکنان شما علاقه‌مند به گل زدن هستند واگر يک توپ و يک سبد در اختيار آنها قرار دهيد، حتي يک تازه کار به شوت يا دريبل خواهد پرداخت.

شوت مهارتي است که مي‌توان به تنهايي آن را تمرين کرد و اثرات آن فوراً ظاهر خواهد شد. اين مهارتي است که بازيکنان از تمرين آن لذت مي‌برند و بيشتر به آن مي‌پردازند. اغلب مربيان عقيده دارند که همه بازيکنان مي‌توانند شوتزنهاي موفقي شوند، زيرا شوتزنهاي خوب در نتيجه ساعتها، روزها و حتي سالها تمرين ساخته مي‌شوند. همچنين بايد پذيرفته شود شوتزنهاي بزرگ بايد داراي بعضي خصوصيات فيزيکي و هوشياري نيز باشند. هر چند، هر بازيکن مي‌تواند يک شونزن و پتالتي زن‌عالي شود. يکي از ۲ هدف اصلي بسکتبال، انجام يک شوت خوب براي کسب امتياز است ،هدف ديگرجلوگيري ازانجام همين عمل بوسيله حريف است.

شوتهاي منطقه‌اي
داراي اهميت است که به هر بازيکن بياموزيد که چگونه گلزن شوند. نه اينکه فقط شوت کنند، هر کسي مي‌تواند شوت کند امّا مهارت قابل قبول گل کردن مداوم اين شوتها، در موقعيتهاي بازي است. براي به حداکثر رسانيدن درصد شوتهاي گل شده بازيکنان بايد بياموزند کي شوت کنند و کي پاس بدهند، فاصله آنها با سبد چقدر باشد تا از آن نقاط بتوانند توپ خود را به گل تبديل کنند. حداقل درصدهايي که از آنها انتظار مي‌رود در جدول ۴-۱ نشان داده شده است.

جدول ۴-۱

به کار بردن و تمرين کردن روي يک روش شوت بخصوص داراي اهميت است. اين مطلب شامل تمرکز روي هر يک شوت با نگاه دقيق روي هدف و تصور يک شوت کاملاً موفق در هر اقدام به شوت است. آنها بايد بياموزند تا از هر فکر انحرافي پرهيز کنند و فقط در ذهن توپ و تور را، مجسم کنند. به وجود آوردن اعتماد به نفس نيز براي مدّت زماني، ضروري است اين هدف با صحبت کردن بازيکن با خود، قابل دستيابي است. از نتيجه هر شوت مي‌توان براي ارتقاي شوتهاي بعدي استفاده کرد. بدين صورت که هر شوت موفق بايد در خاطر بماند و يادآورده شود، در حالي که هر شوت ناموفق، تجزيه و تحليل و سپس فراموش شود. بطور مثال تعابيري مانند «شوت بزرگ» براي يک شوت گل شده يا «متمايل به چپ» در يک شوت خطا رفته، مناسبت دارند تا در هر تلاش براي شوت زير لب تکرار شوند. بازيکنان هرگز نبايد براي يک شوت ناموفق، به خود سخت بگيرند بلکه نتيجه بخش‌تر آن است که يک اشتباه تجزيه و تحليل و سپس فراموش شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.